Pierwsze zajęcia muzyczne 08-02-2014


Wychowanie poprzez muzykę odgrywa ważną rolę we wspieraniu rozwoju dziecka. Zajęcia umuzykalniające mają na celu pobudzenie aktywności dziecka, rozwój jego zdolności fizycznych i psychicznych oraz rozbudzenie w nim wrażliwości i emocjonalności oraz empatii. Powinny być źródłem radości. Osiąga się to dzięki różnorodnym formom, za których pomocą zajęcia prowadzone przez nauczyciela będą dla dzieci ciekawe. Należą do nich:
- ruch z muzyką,
- śpiew dzieci,
- gra na instrumentach,
- słuchanie muzyki,
- tworzenie muzyki.
Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju wszystkich sfer dziecka, ale przede wszystkim dla rozwoju psychomotorycznego. W toku zabaw muzyczno - ruchowych rozwijamy podstawowe cechy motoryczne takie jak szybkość, siła, poprawność postawy, wytrzymałość, niezależność ruchów i ich synchronizacja, świadomość własnego ciała i ruchów, koordynacja. Ruchy dziecka nabierają dokładności.
Ponadto zajęcia muzyczne wprowadzają dziecko w świat kultury. Dziecko poprzez własną działalność, eksperymentowanie, poszukiwanie i radość z obcowania z dźwiękiem poznaje jego wartość.

W piątek 07 lutego 2014 odbyły się w naszym żłobku pierwsze zajęcia umuzykalniające poprowadzone przez Pana Krzysztofa Kucharczyka. Naszym Milusińskim spodobała się gra na instrumentach. Każdy mógł zagrać na grzechotkach, tamburynie, cymbałkach a nawet na keyboardzie:) Graliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy.
Zajęcia będą odbywać się w każdy piątek o godzinie 10:30

<< wróć

Produkcja: Studio Eline.pl | Odwiedziny: 110481